Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek 

 
Mateřská škola Družba byla postavena v roce 1980, provoz byl zahájen 1. září 1980. Je to jednopatrová budova na sídlišti Družba, která má tři třídy, které jsou prostorné s dostatečným počtem pracovních center. V přízemí budovy je třída Koťátek, kancelář vedoucí školní jídelny, ředitelna a školní jídelna, která je součástí mateřské školy.V prvním patře se nachází třída Motýlků a třída Broučků. Příjemný interiér umocňuje jeho vybavení dětským nábytkem, rozmístění a vytvoření dětských koutků doplněných výzdobou a to jak z vlastních výrobků dětí, tak i velmi nápaditou a poutavou výtvar. prací pí. učitelek.
Nedávno se oblékla naše mateřská škola do nového. V roce 2009 proběhla rekonstrukce budovy – výměna oken, zateplení budovy a výměna radiátorů.To dodalo vzhledu budovy i interiéru moderní ráz.Také k zútulnění přispěla výměna koberců a částečně dětského nábytku.
 MŠ užívá pozemek okolo celé budovy jako školní zahradu, která je dostatečně prostorná. Dlážděné i travnaté plochy umožňují maximální využití převážnou část roku. Její rozloha nabídla vybudování pískovišť, herních zařízení s průlezkami, hradem, skluzavkami, houpačkami a šplhacími sestavami pro hry a dostatečné pohybové vyžití dětí.
Na jaře 2010 byly upraveny travnaté plochy a doplněna výsadba stromů a dřevin, které v letních měsících budou tvořit příjemný stín. 
 
 Od 1. září 2003 vstoupila MŠ do právní subjektivity a sloučením tří MŠ ve městě vznikla příspěvková organizace se dvěma odloučenými pracovišti.
 
Na základě vysokého počtu přihlášených dětí od 1.9.2012 byla zřízena nová třída na detašovaném pracovišti v budově bývalé Národní školy s počtem 20 dětí. Třída je vybudovaná v 1.patře, má samostatný vchod do prostoru široké chodby, ve které se nachází šatna pro děti,ta navazuje na světlou prostornou třídu s výhledem na hrad. Sociální zařízení navazuje na dětskou šatnu. Prostor nového pracoviště má zcela moderní a velmi příjemný interiér, který je vybaven novým nábytkem, novými hračkami a dětskými hracími a námětovými kouty. Svůj prostor má i nově vybudovaná výdejna jídla, které se bude dovážet z MŠ Družba. Při pobytu venku budou děti využívat školní zahradu u kmenové MŠ.  

 Od 1.9. 2004 zahájila provoz MŠ Brumov – Bylnice s jedním odloučeným pracovištěm ve Sv . Štěpáně. Mateřská škola ve Svatém Štěpáně byla renovována v roce 1979 z malotřídní ZŠ na mateřskou školu s jednou třídou. V roce 1990 byla upravena na dvoutřídní mateřskou školu. Jde o jednopatrovou starší budovu, která má v přízemí třídu Lišáků, šatny, sociální zařízení, školní kuchyň, která je součástí MŠ..

K 1.9. 2009 se rozrostla z jednotřídky na dvojtřídku, v 1. patře vznikla přes prázdniny nová výdejna jídla, nová šatna a rozšířila se umývárna. Z bývalé stabilní ložnice vznikla nová třída – „Myšáci.“

V průběhu prázdnin roku 2010 proběhla rekonstrukce budovy - výměna oken, zateplení budovy s novou fasádou a rekonstrukce kotelny s novým kotlem na pelety včetně výměny radiátorů.

 Mateřská škola dále užívá pozemek okolo celé budovy jako školní zahradu.  Na zahradě MŠ vás upoutá velká skluzavka s průlezkou, houpačky, koník na pružině a lavičky. Hračky jsou v uzamčeném zahradním domku a velké pískoviště . 

Odloučené pracoviště Sv. Štěpán má v 2. třídy – takže naše MŠ má 6 tříd, které navštěvují děti od 3. let do 7. let .

Obrazek